
Kostbaarheden
Regelmatig ben ik op zoek naar een ‘Precious’ om te verwerken in een kunstwerk. Op de een of andere manier kom ik dan altijd uit bij een bolletje van bergkristal. Het materiaal komt voor mijn gevoel het dichts bij datgene wat eigenlijk onuitspreekbaar is.
De mevrouw in het winkeltje waar ik ze koop weet precies hoe laat het is als ze me ziet binnenwandelen. Ze heeft ze gelukkig in vele soorten en maten. Ik hou van bergkristal: de helderheid, de zuiverheid. Het is een sport om het meest pure bolletje uit te zoeken, maar helemaal perfect zijn ze nooit: er is altijd wel een dwars kristalletje te bekennen, een imperfectie. En ook dat vind ik er mooi aan.
Toen ik onderstaand beeldje boetseerde gebeurde er iets vreemds. Ik was van plan om een “My Precious” te maken. Wat is dierbaar in je leven? Wat koester je? Na het rechterhandje geboetseerd te hebben begon ik aan het linkerhandje. Een paar uur later was het handje klaar, ik was tevreden. De volgende dag legde ik de twee handjes rond het bolletje en zag tot mijn schrik dat de duim aan de verkeerde kant zat. Ik had per ongeluk twee rechterhandjes geboetseerd! En zo was ‘My Precious’ ineens veranderd in ‘Our Precious’.
En dat was maar goed ook. Want ook deze week heb ik weer gevoeld wat onze grootste ‘precious’ is in het leven: samen delen, samen dragen, verbonden zijn met elkaar. Het was een verdrietige week van afscheid nemen. Maar ook heel warm.
Ja…. het leven is kostbaar.
Titel: Our Precious
Materiaal: brons
Afmeting: 23 x 23 x 7 cm
Oplage: 2 van 8